זה מה שקורה כאשר אני מחליטה לעשות סיפור מכל דבר...

שמי איריס ואני אמא ל-3 ילדים ואני אוהבת לחלום! 

מה שמאחד את כל החלומות שלי היא ללא ספק, ההתרגשות שגורמות לי עיניהם הנוצצות של הילדים הנישבים בקסמם של אגדות וסיפורים. בכל ליבם הם מאמינים שהכל אפשרי, ובקלילות מעוררת השראה הם מתמסרים לעולם הדמיון והפנטזיה, כאילו הכל קורה ממש כאן ועכשיו. 

ו... אני אוהבת ספרי ילדים ואיורים וכל מה שבינהם! מאז שאני זוכרת את עצמי, ספרים, סיפורים ודמיון, הם חלק בלתי נפרד ממני ומעולמי, עשיתי מזה גם קריירה. כי אני מאמינה שאנשים מצליחים במה שהם הכי אוהבים. הקמתי חנות קסומה לספרי ילדים במכבים, שנקראה "חלום ילדות". חנות שהייתה בית לכל הספרים הטובים והמיוחדים וכמובן ליוצרים מאחורי הספרים.

אני מאמינה שלכל ילד יש זכות להכיר את עולם הסיפורים, לספר סיפורים משלו, לאמץ לעצמו סיפורים ולהפוך אותם לשלו. לדמיין, ליצור, לצבוע בצבעים משלו את הסיפורים והעלילות, להכיר דמויות שקיימות בו ו… לחלום בענק.

ספר ילדים טוב ירגש כל מבוגר. כי בכולנו פועם לב של הילד הקטן שבתוכנו שאם רק נפנה לו מקום, ייקח אותנו לכל הרגעים והפעמים בהם התרגשנו באמת! וכך גם הילדה הקטנה שבתוכי שמצאה את האהבה הגדולה לספרי ילדים כבר אז, בילדותי, כאשר לא היו סביבי כל כך הרבה ספרים, ואת הסיפורים יצרתי לי בראש תוך כדי משחק. דמיינתי וחלמתי על עולמות אחרים, מקומות חדשים ומציאות אחרת ומיוחדת. כך גם למדתי להאמין בעצמי.

כאשר שואלים אותי שוב ושוב, מדוע ספרים? מה כל כך מושך אותי לעולם ספרי הילדים? אני נזכרת, שכאשר הקריאו לי בפעם הראשונה את "שלגיה", דמיינתי אותה עם צמה שחורה, שמלה אדומה וריסים ארוכים ויפים ..., היום, רוב הילדים יזהו את "שלגיה" כדמות מתוך הסרט של וולט דיסני. זה לימד אותי על חשיבות הדמיון וכמה הוא אישי לכל אחת ואחד. עוד למדתי, שספר ילדים טוב, הוא גשר וכרטיס הכניסה לעולם הדמיון, היצירתיות והיכולות לייצר יש מאין.

אז המצאתי את "קופסא מהספרים"! קופסא בה, ספרים ודמיון נפגשים...

וגם את הקופסאות הקסומות למסיבות baby shower וליולדת, ואת מארזי אני קורא! לילד המתחיל לקרוא. הכל עטוף באהבה ובקסם שקיימים, איפה אם לא בספרים! שם כל הקסם מתחיל!

לסיום, קטנה ממני אליכם... זכרו, לא משנה בני כמה אתם, אם אתם ילדים או מבוגרים. אל תפסיקו לעולם לדמיין. אל תפסיקו לחלום וליצור את מה שהדמיון שלכם, ( של כל אחד מאתנו ), מאפשר לנו. אין לי ספק שכך נוכל ליצור עולם בו ליצירה אין גבולות, עולם בו כל אחת ואחד מאתנו יכולים להיות כל מה שהם חולמים, עולם בו הכל אפשרי! 

שלכם, עם הרבה אהבה ❤
איריס לאביוד.


רוצה להזמין